Zajęcia na Politechnice Poznańskiej

Matematyka z klasami LINUX

W drugim semestrze klasy 1c i 2c uczęszczały na zajęcia na Wydziale Mechatroniki, Biomechaniki i Nanoinżynierii Politechniki Poznańskiej w ramach swoich zajęć akademickich. Spotkania te były możliwe dzięki zaangażowaniu naszych absolwentów, panów mgr inż. Jakuba Grabskiego i dr inż. Huberta Jopka, którzy w dużej mierze przyczynili się do zainicjowania współpracy między naszą szkołą a Wydziałem Budowy Maszyn i Zarządzania. Serdecznie dziękujemy obu Panom.

Małgorzata i Rafał Rożek

Relacja Grzegorza z 2c

Uczniowie naszej klasy mieli okazję uczestniczyć w zajęciach pt.: „Wprowadzenie do metod sztucznej inteligencji”. Na początku odbyły się wykłady, będące wprowadzeniem do cyklu laboratoriów. Zagadnienia poruszane przez prowadzącego, związane były z wieloma dziedzinami nauki m.in. informatyką, matematyką i fizyką. W 15-osobowych grupach opracowywaliśmy wyniki przeprowadzonych wcześniej przez nas w laboratoriach. Nauczyliśmy się tworzenia sieci neuronowych, dokonywania pomiarów parametrów chodu, czy też dokonywania analizy za pomocą logiki rozmytej. Uczęszczanie na zajęcia umożliwiło nam zdobycie dodatkowej wiedzy, jednocześnie odkrywając przed nami nowe kierunki studiów.

Grzegorz Otworowski kl. 2c

2016-03-30 17.01.53 2016-04-26 17.57.12 2016-04-26 18.03.59