LONDYN 14-20.04.2024 r.

Uczniowie klas II spędzili niezapomniany tydzień w Londynie. W kilka dni został zrealizowany bogaty program zwiedzania zabytków i popularnych atrakcji przyciągających miliony turystów z całego świata. Twierdza the Tower, koło widokowe London Eye, wieża zegarowa Big Ben, dom Króla Karola III Buckingham Palace, dzielnica Greenwich, galeria narodowa National Gallery, Muzeum Historii Naturalnej to najważniejsze punkty wyjazdu. Spacerowanie po mieście było okazją do podziwiania zarówno wiekowych budowli jak i nowoczesnego centrum z drapaczami The City, China Town, Leicester Square, Trafalgar Square.. Wiele radości i wzruszeń dostarczył uczniom udział w musicalu w teatrze na West End, pt. „Kraina lodu”. Z pokładu statku płynącego po Tamizie można było podziwiać miasto z innej perspektywy, a jazda autokarem po lewej strony ulicy była doskonałą okazją do przyjrzenia się architekturze miasta z bliska. Program wycieczki uatrakcyjniony był dzięki zwiedzaniu Oxfordu z anglojęzycznym przewodnikiem, który uświadomił nam fakt, że uniwersytet to system połączonych budynków , wydziałów, bibliotek, akademików tworzących ogromne miasto ! Wizyta w Warner Bros Center przeniosła uczniów w świat magii i niezwykłych przeżyć gdzie mogliśmy zobaczyć jak powstawały sceny z filmu o Harrym Potterze. Pogoda była zmienna od upału, po deszcz i grad. Kulinarne doświadczenia takie jak angielskie śniadania, fish and chips, oraz dania z kuchni z całego świata dostępne na każdym kroku to również punkt programu. Opiekę nad przygotowaniem i realizacją programu sprawowali przedstawiciele firmy SPORTOM Travel z Poznania. Opiekunowie: Katarzyna Gąciarek, Michał Nowicki, Ewa Staszak i Alicja Bilicka-Jaranowska.