As Kompetencji

asOd roku szkolnego 2009/2010 nasza szkoła bierze udział w organizowanym w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego projekcie „As Kompetencji”. Projekt tworzą Uniwersytet Szczeciński oraz COMBIDATA Poland sp. z o.o.

Celem projektu jest umożliwienie uczniom szkół ponadgimnazjalnych rozwoju kompetencji matematyczno -fizycznych lub kompetencji z przedsiębiorczości poprzez udział w zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych. Projekt jest realizowany na obszarze województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Pierwsza jego trzyletnia edycja właśnie dobiega końca.

Z naszej szkoły zgłosiły się dwie grupy koordynowane przez panią Beatę Kaczmarek i panią Małgorzatę Rożek. Uczniowie realizowali różne tematy z pogranicza matematyki i fizyki. W ramach zajęć wykonywali samodzielnie doświadczenia, zapraszali ciekawych gości (np. solistę Teatru Wielkiego, pana Michała Marca), odwiedzali interesujące miejsca (np. Obserwatorium Astronomiczne), konstruowali, przeprowadzali i analizowali ankiety. Poza tym mieli możliwość doskonalenia się w e-learningu na specjalnie dla nich utworzonym portalu. Po zakończeniu każdego semestru tworzyli prezentacje do wybranego przez siebie tematu. Grupa pani Rożek dwukrotnie znalazła się w dziesiątce najlepszych.

Udział w projekcie wzbogacił nie tylko wiedzę i doświadczenie naszych uczniów, ale przyczynił się także do wzbogacenia szkolnego wyposażenia. Za udział w projekcie szkoła otrzymała sprzęt w postaci: tablicy multimedialnej, komputera, drukarki i aparatu fotograficznego.