II miejsce Uczniów klasy 1b w Konkursie „Matematyka bez Granic” w regionie Wielkopolska

Uczniowie klasy 1b naszego Liceum zajęli II miejsce w XXXV edycji Międzynarodowego Konkursu „Mathématiques Sans Frontières” w regionie Wielkopolska. Konkurs organizowany jest pod auspicjami Rady Europy. Uczniowie klasy 1b rywalizowali z finale z Uczniami klas VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu – prawo uczestnictwa w zawodach mają jedynie całe klasy. Konkurs ma za zadanie zwiększenie zainteresowania matematyką poprzez pokazanie jej zastosowań w życiu codziennym. Pozwala on na wykorzystanie własnej inicjatywy w rozwiązywaniu zadań oraz na rozwijaniu twórczej aktywności uczniów.

Gratuluję sukcesu!

Liliana Skrycka-Gryc