Projekt – TYDZIEŃ SSC/BPO

Na przełomie listopada i grudnia 2023 r. III Liceum Ogólnokształcące brało udział w projekcie TYDZIEŃ SSC/BPO, inicjowanym przez Biuro Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania, które zajmuje się kompleksową obsługą inwestorów z branż priorytetowych dla Miasta Poznania oraz promocją potencjału inwestycyjnego Poznania. Branżami priorytetowymi dla Miasta Poznania są:

– sektor usług nowoczesnych,

– sektor IT oraz R&D,

– sektor produkcji zaawansowanej technologicznie.

Branże te stwarzają atrakcyjne możliwości rozwoju kariery zawodowej.

Uczniowie III LO mieli możliwość poznania sektora usług nowoczesnych, dowiedzieli się miedzy innymi, w jaki sposób mogą w przyszłości rozwijać swoje kompetencje zawodowe w ramach konkretnej ścieżki kariery zawodowej, jak pozyskać i utrzymać stabilne zatrudnienie, zwłaszcza w firmach bazujących na potencjale międzynarodowych zespołów specjalistów.

Klasy III i IV III LO w Poznaniu wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli następujących firm: ATOTECH, BRIDGESTONE, TRANSCOM, DFDS, FRANKLIN TEMPLETON, McKinsey & Company, CONECTYS, GSK GLOBAL SUPPLY CHAIN. Tematyka warsztatów, które odbywały się zarówno w szkole, jak i w siedzibach firm, obejmowała: przygotowanie się do procesu rekrutacji oraz przegotowanie CV, wchodzenie i utrzymanie się na rynku pracy, symulacje giełdowe, rozwój kompetencji kluczowych na rynku pracy, presense and presenting skills (zajęcia w języku angielskim).

Uczniowie bardzo wysoko ocenili poziom wszystkich przeprowadzonych warsztatów.

Serdecznie dziękujemy za możliwość dołączenia do projektu z zakresu doradztwa zawodowego  przedstawicielom – Biura Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania oraz wyżej wymienionych firm, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali i przeprowadzili zajęcia w ramach projektu.

W imieniu własnym bardzo dziękuję również  Pani wicedyrektor Agacie Witkowskiej za pomoc w stworzeniu harmonogramu zajęć dla uczniów klas III i IV.

Już dziś deklarujemy przystąpienie do kolejnych ciekawych inicjatyw, wspierających  naszą pracę z uczniami w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych.

Katarzyna Kordus

Dyrektor III LO w Poznaniu