2A NA WYDZIALE AKUSTYKI UAM

W piątek 03.06.2016 roku w ramach dodatkowych zajęć z fizyki uczniowie klasy 2a z Prof. Januszem Pużanowskim udali się do Instytutu Akustyki UAM w Poznaniu. Prof. Rufin Makarewicz już od kilku lat chętnie gości uczniów naszej szkoły i bardzo ciekawie opowiada o dźwięku, akustyce i muzyce. Wysłuchaliśmy wykładu pt. „Świat dźwięku” na temat ewolucji dźwięku, muzyki, zagrożeń cywilizacyjnych dotyczących otaczającego nas hałasu. Po wykładzie zwiedziliśmy salę bezechową, służącą na co dzień studentom do badania dźwięku. Wewnątrz pomieszczenia poziom natężenia dźwięku wynosi O dB !!. Pobyt w Instytucie Akustyki UAM umożliwił uczniom zdobycie dodatkowej wiedzy z akustyki fizycznej, oraz poznanie atrakcyjnego kierunku studiów technicznych na UAM w Poznaniu.

SAM_0540 SAM_0541 SAM_0542 SAM_0543 SAM_0544 SAM_0547 SAM_0549 SAM_0550