Home
Fizyka jest ciekawa

Fizyka jest ciekawa

logo

 

 
Projekt „Fizyka jest ciekawa” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 
Celem projektu „Fizyka jest ciekawa” jest rozwój umiejętności uczniów liceów ogólnokształcących w zakresie kompetencji kluczowych w obszarze nauk matematyczno-przyrodniczych, głównie fizyki. Jego realizację umożliwia wykorzystanie nowatorskiej pomocy edukacyjnej, opracowanej z myślą o usprawnieniu nauczania przedmiotów ścisłych. 
W projekcie bierze udział 70 liceów ogólnokształcących z całej Polski oraz ponad 5000 uczniów.
W ramach projektu „Fizyka jest ciekawa” nasza szkoła otrzymała zestaw 5 laptopów, drukarkę oraz 20 pomocy dydaktycznych – SOND (Skomputeryzowane Oprzyrządowanie Nowoczesnego Dydaktyka). Są to zestawy mające ułatwić przeprowadzanie doświadczeń z fizyki w ramach szkolnych zajęć. Każde urządzenie służy do innego typu badań, uatrakcyjniając tym samym wiele lekcji. Wartość otrzymanych pomocy dydaktycznych przekracza 90 000 zł. 
Podczas szkolnych lekcji fizyki zestaw dydaktyczno-edukacyjny umożliwia przeprowadzenie komputerowej analizy wraz z wizualizacją wyników eksperymentów badawczych. Projekt „Fizyka jest ciekawa” współfinansuje utworzenie tematycznych kół naukowych, jak również współpracę z wiodącymi uczelniami technicznymi (Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Poznańska oraz Wydział Fizyki Uniwersytetu w Poznaniu) i organizację konkursów naukowych. 
Uczniowie z naszej szkoły dwa razy zakwalifikowali się do finału konkursu fizycznego . Otrzymali nagrody i wyróżnienia.

W dniach 24-26 marca opiekun projektu z naszej szkoły, pani Emilia Misch będzie uczestniczyła w konferencji podsumowującej to ponad  dwuletnie przedsięwzięcie. Będzie ona polączona z warsztatami metodycznymi, które z pewnością pomogą pogłebić fizyczną pasję wśród naszych uczniów.

zaj 1 zaj 2