Historycy w III Liceum

W styczniu 2024r. odbył się drugi etap L Olimpiady Historycznej, w którym wzięli udział uczniowie III Liceum. Naszą szkołę na szczeblu wojewódzkim reprezentowało aż siedmiu uczniów.
Uczniowie przygotowywani przez pana profesora Marka Jekela:
Antoni Cyganiak (klasa 4F)
Jakub Krzemiński (klasa 3D)
Tymon Laskowski (klasa 4D)
Adam Omieljańczyk (klasa 4D)
Uczeń przygotowywany przez panią profesor Violettę Dworecką:
Igor Piotrowski (klasa 4B)
Uczniowie przygotowywani przez pana Mateusza Raszyńskiego:
Konrad Kunicki (klasa 2D)
Maria Wojtkowiak (klasa 2D)
Do etapu centralnego dostali się (w kolejności według miejsc) Adam Omieljańczyk i Maria Wojtkowiak. W gronie najlepszych dziesięciu olimpijczyków z Wielkopolski znalazł się również Konrad Kunicki, który uzyskał 90 pkt (na 100 możliwych), ale niestety nie zakwalifikował się do etapu centralnego.
19 marca br. odbyło się uroczyste uhonorowanie dyplomami i nagrodami trójki naszych najlepszych olimpijczyków na Wydziale Historii UAM, oraz naszych nauczycieli – panów profesorów  Marka Jekela  i Mateusza Raszyńskiego. W spotkaniu z olimpijczykami wzięli udział Pani Prorektor prof. UAM dr hab. Joanna Wójcik, Prof. dr hab. Zbyszko Górczak, prof. UAM dr hab. Bernadetta Manyś (Sekretarz Komitetu Okręgowego Olimpiady Historycznej w Poznaniu), prof. dr hab. Józef Dobosz, prof. UAM dr hab. Katarzyna Balbuza, oraz prof. UAM dr hab. Agnieszka Jakuboszczak, 6 kwietnia nasi olimpijczycy rozpoczną tydzień zmagań w etapie centralnym Olimpiady Historycznej, której uroczysty finał odbędzie się 14 kwietnia w Gdańsku.
Trzymamy kciuki za Marię i Adama!