Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Tuż przed Mikołajkami 4.12.2019r. odbył się w naszej szkole międzyklasowy konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych dla uczniów klas pierwszych. Każda z klas była reprezentowana przez 3-osobową drużynę.  W pierwszej rundzie uczniowie musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami przygotowanymi na 8 stacjach. Zadania dotyczyły bardzo szeroko pojętej wiedzy- geografii, historii, kulinariów, muzyki czy sportu. Pięć najlepszych drużyn zakwalifikowało się do rundy drugiej. Na tym etapie uczniowie drużynowo rozwiązywali quiz z wiedzy przygotowany w elektronicznej aplikacji. Najlepsza okazała się drużyna z klasy 1Gb w składzie Roma Filipiak, Lidia Gąsiorek i Aleksandra Englert. Uczniowie zostali obdarowani pamiątkowym dyplomem, książkami oraz słodkościami dla całej klasy.  Miejsce drugie zajęła klasa 1Pb (Mikołaj Frąckowiak, Piotr Szostak, Jakub Cichy) a trzecie klasa 1Pc  (Karl Schafer, Mikołaj Wojciechowski i Dominik Michałowski). Gratulujemy bardzo serdecznie wszystkim, zwłaszcza, że ogrom wiedzy uczniów przerósł oczekiwania organizatorek.

Beata Bartłomiejczak i Anna Włodarczak