WIOSENNY KONCERT ŻYCZEŃ

11 kwietnia uczniowie wraz z wychowawcami klas 1a,1c, 1d, 2c, 2f uczestniczyli w próbie generalnej Wiosennego Koncertu Życzeń w Filharmonii Poznańskiej. Usłyszeliśmy Gioacchino Rossini, Uwertura do opery Sroka złodziejka, Ludwig van Beethoven, VI Symfonia F-dur op. 68 Pastoralna – cz. IV  Allegro. Burza, Wolfgang Amadeus Mozart, XLI Symfonia C-dur KV 551 Jowiszowa  cz. I Allegro vivace, Joseph Haydn, LXXXII Symfonia C-dur Niedźwiedź   cz. III Menuet – Trio – Menuet, cz. IV Finale. Vivace  w wykonaniu Marcina SUSZYCKIEGO (skrzypce), Jakuba CHRENOWICZA – (dyrygent) oraz Orkiestry Filharmonii Poznańskiej

Tak uczniowie napisali po koncercie:

Bardzo nam się podobało, zaczęła nas zastanawiać muzyka klasyczna. Podczas koncertu doświadczyliśmy pięknego występu we wspaniałej atmosferze, liczymy na więcej takich wyjść.

Agata Soroka, 2c

W czwartek rano mieliśmy okazję pojawić się w filharmonii. Wielu z nas nie było nigdy w takim miejscu, więc wzbudziło to ciekawość niejednego z nas. Niestety, w części klasy filharmonia nie budziła pozytywnych skojarzeń.

Z pewnością do pozytywnych aspektów takiego wyjścia można zaliczyć pewną odmienność. Nasza klasa nie słucha takiej muzyki na co dzień. Powodowała ona delikatne znużenie części z nas.

Innym ciekawym aspektem, na który zwróciliśmy uwagę, była sama możliwość oglądania występu muzycznego na żywo. Są wśród nas osoby, które nigdy wcześniej nie były na żadnym koncercie.

Wyjście do filharmonii było interesującym dla nas doświadczeniem, pozwalającym zapoznać się z wysoką kulturą. Uważamy, że było to miłą odmianą od siedzenia w ławkach, zatem zostanie w naszych wspomnieniach jako pozytywne przeżycie.

Andrzej Sochański, 1c