I Ty możesz zostać superbohaterem

,,Szlachetna paczka” – I Ty możesz zostać superbohaterem

Świąteczną tradycją w polskich szkołach, stało się obdarowywanie kolegów i koleżanek z klasy drobnymi upominkami. Często jednak prezenty te są nietrafione, nie spełniają naszych oczekiwań, lub nie jesteśmy w stanie docenić ich wartości w czasach dobrobytu ekonomicznego i gospodarczego. Dobrobyt ów, nie dotyczy jednak wszystkich. Jest wiele rodzin, które, żyją na granicy ubóstwa. W zeszłym roku nasza klasa, tj. 3E – Europa, postanowiła zmienić zwyczaj klasowych prezentów i zaangażować się w akcję ,,Szlachetna Paczka”. Jest to przedsięwzięcie realizowane przez Stowarzyszenie Wiosna. Wolontariusze z całej Polski udają się do najuboższych rodzin, by poznać ich najpilniejsze potrzeby oraz szczególnie widoczne braki. Następnie opis rodziny i ich potrzeby zostają zamieszczone na stronie internetowej ,,Szlachetnej Paczki”. Rodziny zostają wybrane przez tzw. darczyńców, czyli osoby, które zobowiązują się do zakupu produktów podanych przez rodzinę. Rodziną, którą wybraliśmy była Pani Justyna wraz z dwojgiem dzieci. Posiadając już doświadczenie, zdobyte podczas zeszłorocznej akcji, sprawnie zorganizowaliśmy zakup produktów wymienionych przez wybraną przez nas rodzinę. Następnie dostarczyliśmy je do magazynu ,,Szlachetnej Paczki’, gdzie wolontariusze zorganizowali transport do domu wybranej rodziny. Pani Justyna telefonicznie przekazała gorące podziękowania za trud włożony przez nas w zorganizowanie paczki, oraz łamiącym się głosem wyraziła wdzięczność za okazaną dobroć. Słysząc takie słowa, nie można mieć wątpliwości co do sensu istnienia takiej inicjatywy. Po raz kolejny jako klasa, pokazaliśmy, że umiemy zgodnie współpracować, sprawnie podejmujemy decyzje, oraz nie zatraciliśmy ludzkiej życzliwości. Zachęcamy inne klasy do zaangażowania się w przyszłym roku w tę lub podobną akcję.