Dzień Patrona – konkurs

Zapraszamy do udziału ( po raz pierwszy!)

w konkursie z okazji Dnia Patrona Szkoły – tym razem także dla klas II i III.

Tradycyjnie, choć w dość nietradycyjnej formie, klasy pierwsze wezmą udział w turnieju wiedzy o św. Janie Kantym i historii Szkoły. Natomiast wszyscy chętni, którzy mają zacięcie artystyczne, komputerowe, filmowe itp. niech czują się zaproszeni do II formy konkursu. Wystarczy, że w ciekawy sposób ukażą postać absolwenta naszej Szkoły bł. Czesława Jóźwiaka. Pierwszą informacją o nim jest komiks, który zaczął się pojawiać na korytarzu szkolnym ( na wprost sali nr 10:).

Można stworzyć krótką prezentację ( 10 slajdów), nagrać własny film ( maksmalnie 5 min), stworzyć ciekawą notatkę do szkolnej strony internetowej lub przeredagować ją. Będzie na pewno wiele oryginalnych pomysłów – niektóre klasy dały temu wyraz już w czasie rekolekcji szkolnych – patrz zdjęcie poniżej!

Powodzenia!

Z REGULAMINU KONKURSU WIEDZY O HISTORII SZKOŁY

I JEJ PATRONIE ŚW. JANIE KANTYM

1. Konkurs składa się z dwóch etapów:

– Podczas etapu pierwszego uczniowie wszystkich klas pierwszych, w tym samym czasie, rozwiązują test składający się z 10 pytań otwartych z zakresu historii Szkoły, wiedzy o absolwentach i osobie patrona – św. Jana Kantego ( czas trwania: 15 min.). Do drugiego etapu przechodzi 10 uczniów, którzy osiągną najlepszy wynik z testu. W sytuacji, w której większa liczba uczniów uzyska taki sam wynik, Komisja Konkursowa może przeprowadzić dogrywkę w terminie do 3 dni szkolnych od dnia ogłoszenia wyników etapu pierwszego.

– Etap drugi odbędzie się 14 października w Dniu Edukacji Narodowej (lub w dniu, w którym obchodzone są uroczystości szkolne). Podczas turnieju wiedzy na forum społeczności uczniowskiej spośród 10 uczniów wyłonione zostaną 3 osoby, które osiągną najlepszy wynik.

2. Ponieważ historia szkoły to także losy jej absolwentów, w tym samym czasie rozgrywany będzie konkurs artystyczny, związany z osobą absolwenta naszej Szkoły, którego 70-rocznica śmierci przypada w tym roku – bł. Czesława Jóźwiaka. Przystępują do niego chętni uczniowie klas 1-3. Uczniowie mogą przygotować krótką prezentację (10 slajdów), nagrać własny film (maks. 5 min), stworzyć ciekawą notatkę do strony szkolnej lub ją przeredagować. Komisja Konkursowa ogłasza wyniki konkursu podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

3. Uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu następuje bezpośrednio po turnieju wiedzy – 14 października podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

4. W skład komisji konkursowej wchodzą: nauczyciel języka polskiego, WOK-u, historii i religii.

Agnieszka Jankowiak – Maik i s. Małgorzata Ślęzak