Cóż wiemy o Szymborskiej? O Wisławie Szymborskiej w 20 lat po Noblu

Rok szkolny 2016/ 17 rozpoczął się dla uczniów klasy II d pod znakiem W. Szymborskiej. We wrześniu uczniowie rozpoczęli działania nad realizacją projektu Cóż wiemy o Szymborskiej? O Wisławie Szymborskiej w  20 lat po Noblu, który zostanie zwieńczony sesją popularnonaukową w szkolnej auli.

Tymczasem rozdzielono zadania, ukonstytuowały się grupy zadaniowe i w ich obrębie przygotowano materiał bibliograficzny. Obecnie uczniowie pozyskują wiedzę z różnych źródeł, by przygotować nietypowy wpis do słownika biograficznego oraz stworzyć klasowe CV Pierwszej Damy Poezji Polskiej, które będą jednym z elementów wieńczących pracę nad projektem.

Poza tym, co zostanie zaprezentowane podczas sesji, uczniowie przygotowują wieczornicę w grudniu, by w ten sposób uczcić 20.rocznicę przyznania Poetce Literackiej Nagrody Nobla. Wspominkom o Szymborskiej będą towarzyszyły uczniowskie interpretacje głosowe jej utworów oraz rozstrzygnięcie konkursu Misja Szymborska w ogłoszonych kategoriach.

Tak przedstawiają się szczegóły konkursu inspirowanego twórczością W. Szymborskiej , o którym mówią rozwieszone w szkole plakaty. W konkursie każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż można:

– popisać się interpretacją głosową wybranego utworu/ kompilacji utworów,

-zmysłem plastycznym- kolaż z postacią W. Szymborskiej, ilustracja do wybranego

wiersza z komentarzem słownym,

-sprawnością pióra- limeryk, felieton lub pastisz

Do udziału w konkursie zachęcają organizatorzy konkursu- grupa uczniów kl. II d odpowiadająca za organizację i przeprowadzenie konkursu wraz z opiekunami, prof.B. Błaszczyk i prof.R. Połeć.

ws1 ws2