15 listopada 2021 r.odbyła się VII edycja Konkursu Pięknego Czytania „Lesen gehen…” dla szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Organizatorami konkursu byli: Poznański Oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Biblioteka Filologiczna NOVUM UAM. Konkurs koordynowali: Wiesława Metello-Kasprzyk oraz Łukasz Banaszak. W tym roku ze względu na ograniczenia pandemiczne etap międzyszkolny odbył się online. Uczniowie nagrywali swoje odczyty wierszy, starając się zagłębić w prezentowane dzieła i przekazać słuchaczom pozytywne emocje.

Z naszej szkoły do etapu międzyszkolnego przeszła dwójka uczniów: Urszula Gołębiewska z klasy 3GB oraz Yevhen Kucher z klasy 1c. Urszula przygotowała dwa wiersze pod opieką p. Katarzyny Wilk, a były to Auf Flügeln des Gesanges Heinricha Heine oraz Sonett mit Morheus  Norberta Hummelta. Yevhen zdecydował się na utwór Ericha Kästnera Kleines Solo oraz Hansa Magnusa Enzensbergera Kopfkissengedicht. Nad interpretacją Yevhen współpracował z p. Agatą Witkowską.

Oboje uczniowie znakomicie poradzili  sobie z niełatwą fonetyką niemiecką oraz wyzwaniami interpretacyjnymi, dlatego z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie  wyników.

Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego.