Szkolny Dzień Sportu 2016/2017 za nami!

22 czerwca 2017r., dzień przed końcem roku szkolnego, odbył się Szkolny Dzień Sportu.

W tym dniu, pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego, odbyły się:

+ Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej 5 osobowej.

Do Mistrzostw zgłosiło się 14 zespołów. Rozegrano mecze w grupach a później ćwierćfinały, półfinały i finały. Po zakończonych meczach wyłoniono zwycięzców.

Końcowa klasyfikacja:

1 miejsce  – klasa 3b (tegoroczni absolwenci),

2 miejsce – klasa 3c (tegoroczni absolwenci),

3 miejsce – klasa 2a i 2d (meczu o 3 miejsce nie rozgrywano).

Zawody sędziowali nasi absolwenci: Barek Plich i Robert Szymkowiak. Organizacją zawodów zajmowali się: Mikołaj Paterka 2a, Adam Kaźmierczak 2b i Franek Kęsy 2b. A wszystko to  pod czujnym okiem prof. Łukasza Kubzdyla.

+Mistrzostwa Szkoły Mikstów w piłce siatkowej.

W zawodach wystartowało 10 par mieszanych, czyli dziewczyna i chłopak. Zawodnicy sami sobie sędziowali i liczyli punkty, pogłębiając tym samym znajomość przepisów gry. Po emocjonujących meczach ustalono kolejność:

1 miejsce – Marianna Nowak i Karol Walczak z klasy 1a,

2 miejsce – Paula Joachimiak 2d i Krzysztof Walczak 2f,

3 miejsce – Ewa Dziurla 1d i Rafał Andrzejewski  1b.

Podczas zawodów opiekę nad grającymi sprawowały prof. Karolina Kurek i prof. Irena Linka.

+Warsztaty zdrowego odżywiania.

Warsztaty poprowadziła studentka V roku dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego, Magdalena Wiśniewska. Magda pokazała, jak można łatwo i szybko przygotować zdrowe śniadanie, czy obiad, wykorzystując warzywa i owoce sezonowe, np. szparagi , cukinię czy truskawki. Było smacznie i kolorowo!

+Spotkania szachowe.

Jak co roku, na boisku szkolnym,  prof. Jan Pużanowski przygotował stoły z szachami gdzie można było sprawdzić swoje umiejętności szachowe. Rozegrano wiele ciekawych partyjek. Można było siąść do stołu z prof. J. Pużanowskim lub z naszą Mistrzynią Województwa Zuzanną Choremską z klasy 1a.

+Pokaz „Ultimate Frisbee”.

Prof. Irena Linka zaprosiła na Szkolny Dzień Sportu drużynę klubu  „Uwaga Pies Poznań Ultimate Team”. Brzmi tajemniczo? Nic bardziej mylnego. To rozwijająca się od kilku lat dyscyplina sportu Ultimate Frisbee. Jednym z zawodników tego klubu jest nasz absolwent Patryk Tomiak. Frisbee wszyscy znamy jako latający talerz i goniącego za nim najczęściej psa, stąd właśnie pocgodzi nazwa poznańskiej drużyny. Goście pokazali nam, jak się w tęgrę gra, wyjaśniali zasady i przepisy. Miło mi poinformować, że ta dyscyplina będzie rozgrywana podczas tegorocznych The World Games we Wrocławiu.

Cieszymy się, że było nas tak wielu i że pogoda nam dopisała!  Do zobaczenia za rok!

Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

Irena Linka

DSC_0859 DSC_0880 DSC_0879 DSC_0877 DSC_0876 DSC_0875 DSC_0874 DSC_0865 DSC_0863 DSC_0862 DSC_0861 DSC_0860