SUKCES SZKOŁY W WIELKOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM „CHRZEST POLSKI 966-2016”

Julia Matuszewska, uczennica kl. 1b III LO w Poznaniu uzyskała II miejsce w konkursie tematycznym dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich województwa wielkopolskiego.

Patronat nad konkursem objęli: Wojewoda Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Poznania, Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Dyrektor Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Organizatorem przedsięwzięcia było Poznańskie Stowarzyszenie Patriotyczne przy współpracy Klubu 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród miało miejsce w dniu        8 kwietnia 2016 r. w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Warto zaznaczyć, iż podczas uroczystości uhonorowano jeszcze jednego ucznia III LO – Piotra Górkę z kl.1a, który otrzymał dyplom wyróżnienia.

Violetta  Dworecka