Spotkanie z historią uczniów klasy II d

11 października odwiedził nas wyjątkowy gość – pan  Wojciech Krenz,  absolwent naszej szkoły, który w ciekawy sposób przedstawił nam swoje zainteresowania, cenne przedmioty, znajdujące się w Jego posiadaniu, i kilka nietypowych filmów.

Pan Krenz to przede wszystkim dziennikarz, filmowiec i fotoreporter. Fotografią i filmem zajmuje się od 1966 roku, a od 1990 roku prowadzi Agencję Reporterską i Wydawnictwo Autorskie „TWARZE I SŁOWA”.

Jednakże podczas spotkania, do którego doszło z inicjatywy pani Ewy Ćwiek i przy współudziale pana profesora Mateusza Raszyńskiego, pan Krenz uraczył nas oryginalnymi filmami z czasów I wojny światowej, które wyświetlał na specjalnym, starodawnym projektorze.

Na początku spotkania pokazał nam, jak zakłada się taśmę filmową na taki projektor, a później puścił kilka taśm, które liczyły sobie ponad 100 lat (!). Opowiedział również o swojej pracy i dodał kilka zabawnych historii, które przytafiały mu się  podczas kręcenia filmów na temat różnych wydarzeń.

Spotkanie bardzo nam się podobało, było zabawne, a jednocześnie wynieśliśmy z niego wiele wiedzy oraz mogliśmy mieć dostęp do materiałów, których byśmy zapewne nigdy nie zobaczyli. Wszyscy jesteśmy zadowoleni i czekamy na kolejne zajęcia!

Agata Mania, kl. IId

spotkanie z p.W.Krenzem