Rozwój Osobisty Rodziców

Szanowni Państwo!

Bycie rodzicem nastolatka nie zawsze jest proste. Realizowanie przez młodego człowieka zadań rozwojowych, związanych z kształtowaniem się jego tożsamości, uzyskiwaniem coraz większej samodzielności oraz podejmowaniem decyzji i ponoszeniem ich konsekwencji, dla adolescenta również nie zawsze jest proste.

Jednym z zadań szkoły jest wspieranie Państwa w pełnieniu wymagającej i trudnej roli rodzica oraz tworzenie bezpiecznego środowiska wspomagającego rozwój Państwa dzieci.

Czas dorastania i dojrzewania niesie ze sobą wiele zagrożeń da młodego człowieka, ale nade wszystko – jest także czasem pełnym potencjału i szans, które warto wykorzystać.

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem raz w miesiącu drogą elektroniczną tekstów i artykułów, poruszających tematykę społecznego, psychologicznego oraz pedagogicznego funkcjonowania młodzieży, prosimy o kontakt z pedagogiem szkolnym (pedagog@lo3.edu.pl). Aktualizacja posiadanej na temat nastolatków wiedzy na pewno może wspomóc każdego dorosłego człowieka w budowaniu postawy pełnej zrozumienia, akceptacji, szacunku i mądrych wymagań.

W sytuacji pojawiających się pytań i wątpliwości, zapraszamy do kontaktu.

Agnieszka Klimek – pedagog szkolny

Julia Paszkiewicz – psycholog szkolny