Relacja z III Rajdu uczniów klas drugich

Dnia 12 czerwca 2018 roku już po raz trzeci odbył się Rajd integracyjny uczniów klas drugich naszego Liceum. Uczniowie pod opieką wychowawców i nauczycieli uczących przeszli trasę rajdu, obejmującą malowniczą Dolinę Cybiny bogatą w ciekawe obiekty związane z historią tych terenów: Jaz Cybiński i schron piechoty JZ IIa ( ://twierdza.poznan.pl), a także  Mauzoleum Mielochów – dawnych właścicieli Białej Góry. Wyjątkowe zadania przygotowane przez uczniów klas 1d, 1f i 2b obejmowały bogate spektrum tematyczne dotyczące zarówno historii tych terenów, zapowiedzianą tematykę filmową, jak i związane z matematyką – z racji nauczanego przeze mnie przedmiotu. Tym razem zwycięskie okazały się drużyny pod opieką p.prof. Agnieszki Jankowiak- Maik, której deptały po piętach drużyny p.prof. Aleksandry Oliwy oraz p.prof. Róży Połeć i p.prof. Aleksandry Francuz. Dziękuję zaangażowanym w pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia, a wszystkim uczestnikom za świetną zabawę i zapraszam do obejrzenia zdjęć!

Liliana Skrycka-Kuźniewska