Od ,,Twarzy Herberta” po tytuł „Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły”

Bieżący rok szkolny dla  uczniów kl. II d przebiega pod znakiem Herberta. Za nami już szkolny konkurs oraz wieczornica ,,Nobel dla Herberta” a także część działań projektowych, których zwieńczeniem będzie sesja, do której zbliżamy się wielkimi krokami.

Sesję przygotowujemy metodą projektu, który zatytułowaliśmy ,,Twarze Herberta” i który zgłosiliśmy do IX edycji konkursu Nowej Ery  „Projekt z klasą”. Wprawdzie nie udało się nam zdobyć grantu, ale znaleźliśmy się na Mapie Dobrze zaPROJEKTowanej Edukacji, którą  tworzą projekty edukacyjne zgłoszone w dziewięciu kolejnych edycjach konkursu „Projekt z klasą” oraz zostaliśmy uhonorowani tytułem „Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły”. Tytuł ten został potwierdzony Certyfikatem oraz „wirtualną odznaką” do zamieszczenia na stronie internetowej szkoły (na którą oczekujemy).

Przyznanie wirtualnej odznaki oznacza, że ,,szkoła:

• podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny,
  • jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,
  • tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,
  • poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtuje umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym (m.in. współpraca, planowanie, odpowiedzialność),
  • jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.”

Ponadto ,,Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła to taka, która poprzez promowanie pracy metodą projektu w szczególny sposób dba o rozwijanie umiejętności kluczowych, wprowadza niestandardowe formy nauki, motywując uczniów do większej aktywności.”

Dla uczniów kl. II d i dla mnie udział w konkursie ,,Projekt z klasą” był kolejnym wyzwaniem i doświadczeniem, sprawdzianem kreatywności, kolejną przygodą, do której zachęcamy i innych.

opiekun projektu, Beata Błaszczyk

W załączeniu:

• link do informacji na stronie wydawnictwa:

• prezentacja- zwiastun działań projektowych.

Slajd1 Slajd2 Slajd3 Slajd4 Slajd5 Slajd6 Slajd7 Slajd8 Slajd9 Slajd10 Slajd11 Slajd12 Slajd13 Slajd14 Slajd15 Slajd16 Slajd17 Slajd18 Slajd19 Slajd20