Laboratorium poezji kobiecej XX wieku

Uczniowie kl.IId jedną z trzech grup zakwalifikowanych do etapu badawczego projektu
Laboratorium poezji kobiecej XX wieku realizowanego w ramach współpracy z UAM

Uczniowie kl.II d w składzie: Magdalena Michalak, Natalia Świątek oraz Piotr Jabczyński zostali zakwalifikowani do II etapu projektu Laboratorium poezji kobiecej XX wieku.
Przed nimi do zrealizowania następujące zdania:
• gromadzenie materiałów o wybranej poetce,
• przygotowanie pisemnej interpretacji wybranego wiersza,
• informowanie o postępach badawczych na blogu, przekazywanie zdobytej wiedzy klasie przy wykorzystaniu skonsultowanych z wykładowcami materiałów.

W dniach 17-18 kwietnia br. wyżej wymienieni uczniowie wezmą udział w konferencji, podczas której będą prezentowali wybrany przez siebie problem badawczy (opisany w złożonym do 10 marca projekcie badawczym) oraz przedstawią propozycję jego realizacji. Problem, który będzie stanowił przedmiot zainteresowań młodzieży ,dotyczy poetki związanej z regionem i przyjął następujący kształt : Między tradycją a awangardą, czyli poetycki kalejdoskop Krystyny Miłobędzkiej.

Młodzi badacze wyznaczyli sobie następujące cele:
-przybliżenie poezji poetki związanej z regionem,
-zaprezentowanie postmodernistycznego charakteru kobiecej poezji współczesnej,
– zaprezentowanie poezji kobiecej XX wieku jako przykładu poezji zakorzenionej w tradycji literackiej (zagadnienie intertekstualności).

Podczas planowanej konferencji będzie miał miejsce szereg wystąpień poświęconych interpretacji poezji kobiecej (ok. 6 wystąpień 15-minutowych), w tym właśnie uczniów naszego liceum.
Tego samego dnia uczniowie trzech zakwalifikowanych grup będą mieli możliwość konsultacji z pracownikami naukowymi. Po konsultacjach będzie miało miejsce szkolenie biblioteczne w Bibliotece Wydziałowej przy Collegium Maius.
18 kwietnia przeznaczony jest na pracę na księgozbiorze bibliotecznym – każda grupa sama decyduje o własnym harmonogramie tego dnia.
Teksty dotyczące problemu opisanego w projekcie badawczym przez poszczególne grupy będą publikowane na blogu oraz drukiem – w książce, wraz z tekstami naukowców.
Beata Błaszczyk, opiekun projektu

wyniki – pismo