Kolejne spotkanie z kangurem

Kangur bez granic

Jak co roku, w marcu, odbywa się w naszej szkole międzynarodowy konkurs matematyczny Kangur. Jesteśmy jedną z nielicznych szkół, w których popularność Kangura jest ogromna – tym razem w konkursie wzięło udział aż 163 uczniów! Pogoda co prawda nie przypominała wiosennej, ale za to humory wszystkim dopisywały. Zadania, jak zwykle, budziły szereg emocji i jeszcze po zakończeniu konkursu dało się słyszeć na korytarzach dyskusje nad możliwymi rozwiązaniami. Tak trzymać! Organizatorzy zapewnili też zabawę w postaci układanki, którą otrzymał każdy uczestnik. Wyników należy spodziewać się po 30 kwietnia.

Trzeba też wspomnieć o innym konkursie matematycznym: „Matematyka bez granic”, w którym uczniowie klas 1a, 1b i 1c próbowali zmierzyć się z bardzo nietypowymi zadaniami. Odbył się on również w marcu. Liczymy na dobre wyniki!

Gratulacje dla wszystkich uczestników!!!

Małgorzata Rożek