Sesja matematyczna

Co to jest parkietaż?… Jak obstawiać żeby wygrać?

Tego mogli się dowiedzieć uczestnicy matematycznej sesji naukowej, która odbyła się w auli naszej szkoły w środę 13 stycznia. Eksperci, czyli uczniowie klas akademickich z niezwykłą swobodą i dowcipem przybliżali bardzo licznie zgromadzonej publiczności zawiłości rozmaitych matematycznych „ sztuczek”, przekonując ich, że matematyką jest rzeczywiście królową nauk! Gromkie brawa, okrzyki uznania były wyrazem zachwytu nad treścią i sposobem prezentowania skomplikowanych wydawać, by się mogło zagadnień. Wielki entuzjazm wywołała również prezentacja autorstwa Marty Bery z klasy III c podsumowująca dokonania tej klasy w okresie nauki w naszej szkole. Bogna Włodarczak z klasy IIc i Jędrzej Smykowski ( Dino) z III c, ze swobodą godną zawodowych prezenterów, przedstawiali kolejnych uczestników sesji. „Spiritus movens” całego wydarzenia był nauczyciel matematyki pan mgr Rafał Rożek.