Budowanie empatii i zrozumienia: Warsztaty inkluzji dla dzieci „Przyjaźń bez Granic

Uczennice naszej szkoły, pod hasłem „Przyjaźń bez Granic”, organizują warsztaty edukacyjne przeprowadzane w szkołach podstawowych na terenie Poznania i okolic. Warsztaty mają na celu przeciwdziałanie wykluczeniu oraz promowanie inkluzji i zrozumienia wśród dzieci w wieku 8-11 lat.
Inspiracją do działań była obserwacja relacji ich młodszego rodzeństwa z rówieśnikami z niepełnosprawnościami, którzy często doświadczali wykluczenia.
Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję poznać różnorodność niepełnosprawności i zaburzeń, rozwijając empatię i zrozumienie dla innych.
Te działania mają na celu budowanie bardziej dostępnej przestrzeni edukacyjnej oraz promowanie akceptacji i pozytywnych postaw wobec rówieśników.
Dodatkowo, akcja jest częścią olimpiady „Zwolnieni z Teorii” oraz działa pod patronatem fundacji „Potrafię Więcej”, fundacji „Mili Ludzie” oraz we współpracy z wieloma specjalistami zajmującymi się tematem niepełnosprawności i wykluczania na co dzień.
Działalność akcji, można śledzić na ich instagramie @przyjaznbezgranic.