Wycieczka uczniów klasy 2f do Curtis Health Caps

Dnia 19 czerwca 2018 roku uczniowie klasy 2f wraz z opiekunami – wychowawczynią, p.prof. Lilianą Skrycką-Kuźniewską, i p.prof. Alicją Czosnowską – odwiedzili laboratoria, zakład produkcyjny i magazyny firmy Curtis Health Caps Sp. z o.o. w Wysogotowie.
Spółka CHC zajmuje się kontraktową produkcją kapsułek miękkich oraz preparatów w formie płynnej, świadczy usługi dla przemysłu farmaceutycznego, spożywczego, kosmetycznego i weterynaryjnego. Oferuje: rozwój produktu, zakup surowców, kapsułkowanie testowe, produkcję kapsułek luzem, kontrolę jakości, pakowanie, przechowywanie oraz dostawę. Możliwość prześledzenia pełnego cyklu produkcji była niezwykle cennym i pouczającym doświadczeniem. Gospodarze, w szczególności jeden z Rodziców – pani Iwona Letkiewicz, dzięki której tak unikalna wycieczka była możliwa, dołożyli wszelkich starań, aby przybliżyć uczniom specyfikę swojego zakładu pracy i zachęcić do podjęcia współpracy już w najbliższej przyszłości. Jest to możliwe w ramach stażu w tym innowacyjnym zakładzie badawczo-produkcyjnym już w początkowych latach studiów. Wycieczka była elementem projektu ,,Mądry wybór – dobry zawód” realizowanego przez uczniów klasy 2f pod kierunkiem wychowawcy.

Liliana Skrycka-Kuźniewska