FIZYKA W KLASACH DRUGICH

Od początku roku akademickiego uczniowie klasy 2c Linux w wyznaczone piątkowe popołudnia spędzają w laboratoriach Politechniki Poznańskiej. Opiekunem grupy na Uczelni jest Pani Profesor Alina Dudkowiak.

Pracujemy w dwuosobowych grupach i wykonujemy doświadczenia z zakresu optyki, mechaniki czy elektroniki. Po ich wykonaniu przed nami postawione zostaje kolejne zadanie, tj. sporządzenie raportu, który powinien zawierać opis przebiegu doświadczenia wraz z popierającą je teorią oraz wnioskami z niego płynącymi. My – młodzi fizycy, przyznajemy, że napisanie takiego sprawozdania często jest większym wyzwaniem niż wykonanie doświadczenia. Same zajęcia są uzupełnieniem wiedzy zdobywanej na lekcjach oraz częścią programu nauczania klas akademickich. Wiedza tam zdobyta pomoże nam, przyszłym studentom, rozwijać swoje pasje oraz lepiej odnajdywać się w realiach Politechniki.

Oprócz tego w ciągu ostatnich miesięcy uczestniczyliśmy w serii wykładów prowadzonych przez dr inż. Adama Buczka z Wydziału Fizyki Technicznej Politechniki Poznańskiej. Każde ze spotkań poświęcone było innemu, znanemu z lekcji zagadnieniu. Dzięki serii doświadczeń Profesor rozjaśniał wszystkie nasze wątpliwości, a także umożliwiał poszerzenie wiedzy zdobytej na lekcjach. Zajęcia były prowadzone w przyjaznej atmosferze, angażującej nas do brania czynnego udziału w przeprowadzanych doświadczeniach.
Jakub Riegel kl. 2c