SZACHIŚCI NA MISTRZOSTWACH POLSKI

Ogólnopolskie Drużynowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach odbyły się w Solinie w dniach 26-29.05.2013 roku. W rozgrywkach startowało 25 najlepszych szkół wyłonionych w drodze eliminacji wojewódzkich. Organizatorem mistrzostw był Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego. Turniej rozegrano w Domu Wczasowym „JAWOR” , z doskonałymi warunkami pobytu. III – Liceum Ogólnokształcące reprezentowała 4-osobowa drużyna, w składzie:

I – szachownica: Nowaczyk Mikołaj II-c

II- szachownica: Kaczmarek Adam III-a

III-szachownica: Sikorski Maciej II-a

IV – szachownica: Baranowska Mirela I-b

Wyniki końcowe mistrzostw:

1. I-LO w Suwałkach – 18,0 pkt

2. III-LO w Tarnowie – 18,0 pkt

3. I-LO w Gorzowie Wlkp. – 18,0 pkt

4. LO w Skierniewicach – 16,0 pkt

5. II-LO w Dębicy – 13,0 pkt

Poziom tegorocznych Mistrzostw Polski był bardzo wysoki. Grali uczniowie z wysokimi kategoriami szachowymi, od wielu lat reprezentujący kluby szachowe w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich. Drużyna naszej szkoły wygrała 1 mecz, trzykrotnie zremisowała i ostatecznie zajęła 24 miejsce, zdobywając 6,0 pkt. Udział uczniów III-LO w Mistrzostwach Polski nie ograniczał się tylko do gry w szachy. Rejs statkiem „Kormoran” po zalewie solińskim, tama na Solinie i piękno Bieszczad zrekompensowały trudy wielogodzinnego dojazdu do Soliny.

Opiekunem drużyny był P. Prof. Janusz Pużanowski