Sukces twórców etiudy filmowej pt. „REM”

Uczniowie klasy 2c: Michał Dekiert, Jakub Grabiński, Paweł Konopnicki, Marta Kubacka, Marika Majewska, Dominik Pieczyński, Jacek Radelbach, Jakub Słomowicz, Konrad Taczak zrealizowali etiudę filmową pt. „REM” i zakwalifikowali się do ścisłego finału konkursu ogłoszonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu Filmoteka Szkolna. Akcja! W nagrodę uczniowie wezmą udział w finale programu, który odbędzie się 27 – 28 września 2012 r. w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Uczniowie klasy 2c podjęli próbę przełożenia na język filmu doświadczenia ludzi pierwszej połowy XIX wieku – fenomenu miłości romantycznej. Odsłonili dwuwymiarowe wyobrażenie miłości utożsamiane z przeżyciem granicznym: ekstazą religijną i śmiercią. Wymogi organizatorów konkursu poddały pomysł realizacji etiudy dyktatowi czasu (5 minut). Nie od dziś bowiem wiadomo, że w ograniczeniu widać mistrza.

Twórcom gratuluję sukcesu!

Aleksandra Francuz