popłynęli po medal

Popłynęli po medal…

Sportowy rok szkolny 2012/2013 rozpoczęty. Tradycyjnie, jako pierwsi w szranki stanęli pływacy.

W piątek, 14 września, na basenie POSiR-u odbyła się Licealiada w pływaniu sztafet mieszanych. Zespoły reprezentujące poszczególne szkoły, składały się z pięciu dziewcząt i pięciu chłopców. Do rywalizacji zgłosiło się 15 szkół. Mając w pamięci zeszłoroczną rywalizację w pływaniu, ostrzyliśmy sobie apetyty na zażartą walkę zwłaszcza z IX LO, bo z ekipą ZSMS nikt nie ma szans. Niestety, na parę dni przed startem, do ZSMS-u przeniósł się jeden z naszych „zawodowców” Mateusz Bukowski-Matz. Osłabiło to bardzo mocno nasz zespół ale nie odebrało wiary w sukces. Nasza ekipa przystąpiła do startu zmobilizowana i skoncentrowana. Wszyscy popłynęli fantastycznie – niektórzy nawet szybciej niż fantastycznie i po zakończeniu wszystkich wyścigów zajęliśmy fantastyczne 3 miejsce, zdobywając brązowy medal.

Po wyścigu sztafet odbyły się jeszcze wyścigi indywidualne dziewcząt i chłopców, w których Piotr Rykowski z 3c zajął drugie miejsce a Karolina Głuszkowska z 2f miejsce czwarte.

Wszystkim naszym pływakom serdecznie gratulujemy i dziękujemy!!!

Naszą ekipę przygotowała i poprowadziła prof. Karolina Kurek. Brawo.

Szkołę reprezentowali:

Karolina Głuszkowska 2f

Anna Maria Jakubowska 3g

Zofia Libera 2d

Olimpia Mnich 1a

Monika Majewska 3f

Piotr Rykowski 3c

Jędrzej Manikowski 3e

Paweł Maćkowiak 2c

Aleksander Sęczkowski 2f

Na widowni wspierali nas jako rezerwowi: Zuzia Dotka 1b, Ada Jarczyńska 1e, Asia Małecka 1a, Maciej Pewiński 3e, Wojtek Obst 1c; Czarek Gałązkiewicz 1c; Grzesiu Prządka 3a.

Irena Linka

A teraz czas na lekkoatletów!!!!