konkurs Kangur

Kolejny konkurs Kangur za nami

Jak co roku, w marcu wielu uczniów naszej szkoły przystępuje do popularnego konkursu matematycznego Kangur.

Konkurs ten wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O`Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii, zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Nie inaczej jest też w Trójce. W tym roku aż 117 uczniów zadeklarowało chęć zmierzenia się z nietypowymi, intrygującymi zadaniami. Przez 75 minut umysły młodzieży zaangażowane były w obliczenia, szacowanie, wnioskowanie. Na koniec czekała wszystkich niespodzianka od organizatorów – każdy uczestnik dostał logiczną układankę. Teraz już tylko czekamy na wyniki, które ogłoszone zostaną na początku maja. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Oprócz Kangura tradycyjnie odbywa się w marcu dla uczniów klas pierwszych konkurs Matematyka bez granic oraz kolejny etap Super Matematyka. Liczymy na dobre wyniki.

Małgorzata Rożek