41. edycja Olimpiady Artystycznej

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w 41. edycji Olimpiady Artystycznej. Olimpiada Artystyczna to ogólnopolski trójstopniowy konkurs adresowany przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Można wybrać jedną z dwóch sekcji: historii sztuki lub historii muzyki. Zdobycie tytułu laureata lub finalisty zwalnia z egzaminu maturalnego z historii sztuki lub historii muzyki i uprawnia do licznych ulg w postępowaniach kwalifikacyjnych na studia wyższe. Oprócz tych wymiernych korzyści Olimpiada Artystyczna to przede wszystkim fascynująca i niezapomniana przygoda ze sztuką, muzyką i historią. To również okazja do zdobycia nie tylko wiedzy, ale także ciekawych doświadczeń i poznania wybitnych przedstawicieli świata nauki.

Zależy nam na tym, aby informacja o konkursie dotarła do jak najszerszego kręgu odbiorców. Dzięki dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej pokrywamy wszystkie koszty uczestników związane z dotarciem na etap okręgowy i centralny. Zwracamy koszty podróży, zapewniamy noclegi i wyżywienie. Zatem każdy, kto interesuje się sztuką lub muzyką i chciałby sprawdzić swoje siły, bez przeszkód może wziąć udział w Olimpiadzie Artystycznej.

Aby ułatwić przygotowania do olimpiady zamieściliśmy na stronie www.olimpiada-artystyczna.pl wszystkie informacje organizacyjne dotyczące aktualnej edycji, m.in. terminarz, aktualny Regulamin z załącznikami, wytyczne, dane kontaktowe sekretarzy okręgowych, a także arkusze z minionych edycji. W razie pytań prosimy o kontakt mejlowy:  olimpiada@muzeum-wilanow.pl.

W załączniku przesyłamy plakat promujący Olimpiadę Artystyczną z uprzejmą prośbą o jego rozpowszechnienie. Załączamy również terminarz 41. edycji konkursu.

Uprzejmie dziękujemy za zapoznanie się z treścią wiadomości. Mamy nadzieję, że ten rok szkolny przyniesie wiele sukcesów, których Państwu i Państwa uczniom serdecznie życzymy.

Warto śledzić nasz profil na serwisie Facebook – zawsze zamieszczamy tam aktualne informacje i ciekawostki ze świata sztuki https://www.facebook.com/olimpiada.artystyczna1

Z wyrazami szacunku,

Joanna Kacperczyk
Biuro Organizacyjne
Olimpiady Artystycznej
ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16
tel.: (22) 5442 748, 510 914 207
olimpiada@muzeum-wilanow.pl
www.olimpiada-artystyczna.pl
Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

plakat_41oa

terminarz_41oa