Spotkanie z Żywymi Książkami o zawodach – 23 października 2019 r. (środa)

Drodzy Uczniowie / Drogie Uczennice!

W ramach Dnia Kariery, który odbędzie się 23 października 2019 r. (środa), organizujemy Spotkanie z Żywymi Książkami o zawodach (godz. 14:00 – 16:00) w auli szkolnej.

Czym jest Spotkanie z Żywymi Książkami o zawodach?

To miejsce interakcji czytelniczej. W naszej szkole zagości zawodowy księgozbiór. Tu książkami nie będą jednak sztywne tomy, ale ludzie i ich opowieści. Podczas spotkania każdy uczeń i każda uczennica będzie miał/-a możliwość zapoznać się z katalogiem dostępnych tytułów Książek – ludzi reprezentujących różne grupy zawodowe, aby następnie „wypożyczyć” dowolnie wybraną Książkę na 20 minut.

Uczniowie i uczennice będą mieli możliwość porozmawiać z przedstawicielami oraz przedstawicielkami różnych zawodów – do wypożyczenia będą Książki o prawie, medycynie, językach obcych, informatyce, księgowości, historii sztuki, analityce medycznej, farmacji, dziennikarstwie, archeologii, psychologii oraz wiele innych.

To wspaniała okazja dla Was, abyście skonfrontowali swoje wyobrażenia o wybranych zawodach z rzeczywistością. Zapraszamy do udziału!

W przypadku zainteresowania udziałem w wydarzeniu, prosimy o przesłanie stosownej informacji do 21 października br. na adres: doradcazawodowy@lo3.edu.pl.

Katarzyna Banaszak – doradca zawodowy
Agnieszka Klimek – pedagog