XVII Memoriał im. Aleksandra Lewandowskiego

XVII Memoriał im. Aleksandra Lewandowskiego za nami!

W dniach 8 – 9 października 2015r., na obiektach sportowych naszej szkoły, rozegrany został XVII Memoriał im. Al. Lewandowskiego. Tym razem, w ramach Memoriału, rozegrane zostały trzy odrębne turnieje:  w piłce koszykowej mieszanej, siatkówce mieszanej i piłce nożnej 5-osobowej. Taka forma rozgrywania tej sportowej imprezy podyktowana została faktem,  że zaproszone szkoły nie były w stanie wystawić reprezentacji we wszystkich dyscyplinach. Forma ta się sprawdziła i myślę, że przy niej pozostaniemy.

Memoriał  rozpoczął się od turnieju piłki siatkowej mieszanej. Grano systemem każdy z każdym. Pierwszego seta grały dziewczęta, a drugiego chłopcy. Przy remisie o wyniku decydował set trzeci, rozgrywany przez chłopców.

Klasyfikacja końcowa turnieju siatkówki mieszanej:

1 miejsce – VIII LO

2 miejsce – Zespół Szkół Geodezyjno – Drogowych

2 miejsce – VI LO

4 miejsce  – III LO

Puchar za I miejsce ufundował  Poznański  Szkolny  Związek  Sportowy.

W drugim dniu do boju stanęły zespoły koszykarskie i zespoły piłki nożnej. Grano także systemem każdy z każdym. Piłka nożna rozgrywana była  na boisku szkolnym, a koszykówka w sali gimnastycznej.

Klasyfikacja końcowa piłki nożnej:

1 miejsce  – Zespół Szkół Geodezyjno – Drogowych

2 miejsce – VI LO

3 miejsce – VIII LO

4 miejsce – III LO

Puchar dla zwycięskiej szkoły ufundowała Dyrektor III LO Pani Katarzyna Kordus

Klasyfikacja końcowa turnieju koszykówki mieszanej:

1 miejsce – III LO

2 miejsce – XVII LO

3 miejsce  – VI LO

4 miejsce  – IV LO

Puchar dla zwycięskiej drużyny ufundowała Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania Pani dr Ewa Bąk.

Wszystkie zespoły otrzymały również dyplomy.

Mamy nadzieję, że Memoriał spełnił swoje zadanie i był dobrą formą przygotowania do czekających młodzież rozgrywek sportowych.

Organizatorką ze strony szkoły była,  już po raz siedemnasty,  prof.  Irena Linka!

Opracowała: Irena Linka