Wspinaczka ściankowa na lekcjach wychowania fizycznego!

W środę 27 kwietnia 2016r., na lekcjach wychowania fizycznego, gościliśmy instruktorkę wspinaczki ściankowej, panią Stellę Tomaszewską. Stella jest studentką Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu i dosłownie chwilę wcześniej odbywała w naszej szkole praktykę pedagogiczną.  Opowiedziała nam o wspinaczce pod dachem, o zasadach wspinania się, o zasadach bezpieczeństwa, których należy bezwzględnie przestrzegać podczas wspinania się na ściance lub na skałkach w terenie. Wraz z koleżanką, pokazały nam sprzęt do wspinania: uprząż, liny, karabińczyki. Pokazały nam wiele ćwiczeń przygotowawczych do wspinaczki. Młodzież mogła powspinać  się najpierw na drabinkach, a później założyć uprząż i – pod okiem instruktorki – wejść na zaimprowizowaną górkę i zjechać na linie.

Było to bardzo ciekawe i pożyteczne spotkanie z kolejnym sportem, który dla nielicznych może stać się sportem całego życia!

Irena LinkaDSC_0500 DSC_0503 DSC_0505 DSC_0506 DSC_0507 DSC_0510 DSC_0512 DSC_0513 DSC_0515 DSC_0517 DSC_0519 DSC_0522