World Computer Congress

W dniach od 17 do 21 września br. na Politechnice Poznańskiej odbył się World Computer Congress. Klasa 3c została zaproszona do udziału w tym Międzynarodowym Kongresie przez naszego absolwenta pana dra hab. Marka Wojciechowskiego, który od trzech lat wspomaga zajęcia akademickie z informatyki w naszej szkole. Uczniowie wraz z prof. Anną Jaborkhel i prof. Rafałem Rożkiem wzięli udział w serii wykładów prowadzonych w języku angielskim dotyczących Enigmy. Mieli oni niesamowitą okazję wysłuchać Sir Dermota Turinga, bratanka Alana Turinga – kryptoanalityka w Bletchley Park w czasie II wojny światowej. W przerwie między wykładami grupa została oprowadzona po PCSS-ie, czyli Poznańskim Centrum Super-komputerowo Sieciowym.

Dziękujemy Panu Wojciechowskiemu za zaproszenie, a klasie 3c zazdrościmy udziału w tym niecodziennym przedsięwzięciu.

Małgorzata Rożek

20180921_090936 20180921_090927 20180921_090917