UCZNIOWIE TRÓJKI NAGRODZENI W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE CHEMICZNYM IM. I. ŁUKASIEWICZA

Z przyjemnością informuję, iż Cezary Budziński z klasy 3F zdobył tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza. Nasz drugi reprezentant, Paweł Kucz z klasy 2E, został uhonorowany tytułem finalisty.

W celu zdobycia zasłużonych laurów „Trójkowicze” odbyli bardzo długą drogę. W pierwszym etapie konkursu zmierzyli się z ponad 120 zawodnikami z różnych zakątków Polski, rozwiązując test konkursowy składający się z aż 100 pytań. Najlepsza dwudziestka uczniów została zakwalifikowana do finału konkursu, podczas którego zmierzyli się z zadaniami teoretycznymi oraz laboratoryjnymi. Walcząc o zwycięstwo nie można było pozwolić sobie nawet na chwilę słabości, gdyż o ostatecznym rezultacie decydował każdy punkt, zarówno z I etapu, jak i z obu części finału. Naszym skrupulatnym chemikom – serdecznie gratuluję sukcesu!

Rafał Polowczyk