Home
Trwa rekrutacja do VII Edycji Konkursu Naukowego E(x)plory!
unnamed

Trwa rekrutacja do VII Edycji Konkursu Naukowego E(x)plory!

 Trwa rekrutacja do VII Edycji Konkursu Naukowego E(x)plory!

 

Szanowni Państwo,

1 września już po raz siódmy uruchomiliśmy nabór projektów do Konkursu Naukowego E(x)plory. Bardzo chcielibyśmy, by informacja o programie dotarła do jak największej rzeszy uczniów i nauczycieli w całym kraju, dlatego już teraz ruszamy z akcją informacyjną o programie E(x)plory.

Główną ideą E(x)plory jest wspieranie zdolnych, młodych naukowców w realizacji innowacyjnych projektów naukowych, a także docieranie do szerokiego grona odbiorców, promowanie kultury naukowej i wzbudzanie naukowej ciekawości świata. Przełamujemy stereotyp że nauka jest nudna, popularyzujemy innowacyjne badania, rozwijamy potencjał i pomysły młodych ludzi, tworzących nowoczesne technologie.

E(x)plory to niezwykły konkurs naukowy dla młodzieży w wieku 13-20 lat, do którego można zgłaszać pomysły z różnych dziedzin naukowych. Udział w konkursie jest bezpłatny. Na projekty czekamy do 31 grudnia 2017 roku.

E(x)plory to możliwość zdobycia nagród finansowych dla laureatów – nawet 10 000 zł, nagród rzeczowych dla nauczycieli i bonów edukacyjnych dla szkół. Najlepsi młodzi naukowcy będą reprezentowali Polskę na najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży, między innymi w USA, Rumunii i Abu Zabi. Uczestnicy Konkursu Naukowego E(x)plory mogą również wziąć udział w stażach badawczo-rozwojowych, które odbywają się w działach badawczo-rozwojowych firm technologicznych oraz instytucjach naukowych.
Ubiegłoroczna edycja E(x)plory cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do Konkursu Naukowego zgłosiło się ponad 200 najzdolniejszych młodych uczniów z wszystkich regionów Polski, a nasi laureaci zdobyli nagrody na największych światowych konkursach naukowych: Intel ISEF w USA, Infomatrix w Rumunii oraz INESPO w Holandii. Regionalne Festiwale E(x)plory oraz Finał E(x)plory, który odbył się w Gdyni odwiedziło ponad 4 000 gości, którzy wzięli udział w ponad 90 warsztatach, pokazach naukowych i wykładach. Festiwal wsparło również ponad 60 partnerów ze świata biznesu, mediów i jednostek naukowych.

Wszelkie potrzebne szczegóły dotyczące konkursu, nagród i procedury zgłoszeniowej znaleźć można na naszej stronie www.explory.pl w zakładce „Konkurs”.
Główne założenia w przystępnej formie prezentowane są w krótkiej animacji dostępnej na portalu YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=huJCukXINLI

Bardzo zależy nam na tym, żeby informacja o konkursie dotarła do nauczycieli, bo z naszego doświadczenia wynika, że to oni wychwytują pomysły naukowe swoich uczniów, pomagają je rozwijać i promować. Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o zamieszczenie informacji o naszej inicjatywie na Państwa stronie internetowej. Zapraszamy do kontaktu wszystkie zainteresowane osoby i instytucje – dysponujemy materiałami promocyjnymi  (notatka na stronę, grafika do wykorzystania na Facebook’u, plakat, logotyp), którymi chętnie się podzielimy. By otrzymać materiały wystarczy wysłać maila o tytule „Materiały promocyjne E(x)plory” na adres: d.braziewicz@fzt.org.pl

Jeśli byliby Państwo zainteresowani zorganizowaniem spotkania organizacyjnego u siebie (z pomocą przedstawiciela Fundacji Zaawansowanych Technologii), bardzo prosimy o kontakt z koordynatorką Konkursu Naukowego E(x)plory – Dorotą Braziewicz – d.braziewicz@fzt.org.pl

Zapraszamy!
Drużyna E(x)plory