Trójka na niebiesko – projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej

Trójka na niebiesko to projekt zorganizowany w ramach ogólnopolskiego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej  Młody Obywatel na sportowo (Ruch z sensem). Został on przeprowadzony w sobotę 23 IV 2016 r. w godzinach 11-13. Inicjatywa polegała na zorganizowaniu charytatywnego meczu Mat-fiz kontra reszta świata, w czasie którego trwała zbiórka pieniędzy dla dzieci dotkniętych autyzmem – podopiecznych fundacji Na niebiesko.

Fundacja Na niebiesko zajmuje się budowaniem wśród społeczeństwa świadomości autyzmu oraz wspieraniem rodziców dzieci dotkniętych autyzmem. W trakcie wydarzenia wolontariusze zbierali fundusze na poczet działania fundacji. Działacze Fundacji Na niebiesko przygotowali stanowisko, na którym wszyscy chętni mogli poznać specyfikę autyzmu i na własnej skórze poczuć bycie dotkniętym tą chorobą (m.in. specjalne rękawice i okulary).

W meczu piłki nożnej zmierzyły się dwie drużyny z naszej szkoły Mat-Fiz (reprezentacja klas matematyczno fizycznych) oraz Reszta Świata (reprezentacja innych klas). Towarzyskie spotkanie zakończyło się wynikiem 8:2 dla Mat-Fizu.

Trójka na Niebiesko nauczyła nas wielu praktycznych aspektów organizacji dużych wydarzeń. Poszukiwanie partnerów i promocja imprezy pozwoliła nam sprawdzić się na polu PR i nabrać doświadczenia przydatnego w przyszłości. Wiemy już jakie kanały promocji dostarczają najwięcej odbiorców. Nawiązaliśmy również kontakt z Radą Osiedla Stare Miasto, która objęła naszą inicjatywę swoim patronatem. Oprócz strony organizacyjnej zdobyliśmy dużo pożytecznych informacji o chorobie, jak jest autyzm.

Grupę projektową stworzyli uczniowie: Jakub Riegel i Patryk Gawron z klasy 2c pod opieką pani Agnieszki Jankowiak-Maik