Szkolny Dzień Sportu

Tradycyjnie, dzień przed końcem roku szkolnego, spotkaliśmy się na Szkolnym Dniu Sportu.

Na ten dzień zaplanowaliśmy: Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej, turniej w siatkówce par mieszanych, turniej szachowy oraz gry i zabawy. Niestety na turniej szachowy nikt się nie zgłosił, a ci, którzy przyszli, woleli kibicować swoim reprezentacjom niż brać udział w grach i zabawach.

Do Mistrzostw szkoły w piłce nożnej zgłosiło się 12 drużyn reprezentujących poszczególne klasy oraz jedna drużyna absolwentów. W związku z trwającymi aktualnie Mistrzostwami Świata poszczególne drużyny przyjęły nazwy startujących państw: Urugwaj – kla 1a; Belgia – kl 1b; Rosja – kl 1c1; Holandia – kl 1c2; Nigeria – kla 1d; Meksyk – kl 1ef; Anglia – kl 2a; Chile – kl 2b; Niemcy – kl 2c; Hiszpania – kl 2d; Honduras – kl 2e; Francja – kl 2f; Włochy – absolwenci.

Zespoły podzielono na dwie grupy, w których mecze rozegrano systemem każdy z każdym.

Do półfinału awansowały po dwa najlepsze zespoły: Niemcy – klasa 2c, Honduras – klasa 2e, Anglia- klasa 2a oraz Włochy – absolwenci. Swoje mecze półfinałowe wygrali „Włosi” oraz „Anglicy” i to te zespoły zagrały w wielkim finale. W regulaminowym czasie był remis i o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne. Po serii rzutów karnych ze zwycięstwa cieszyli się „Włosi” i to oni, czyli tegoroczni absolwenci, zostali Mistrzami szkoły!

Serdecznie gratulujemy!

Z reporterskiego obowiązku dodam, że zarówno Włochy jak i Anglia nie grają już dalej w Mistrzostwach Świata w Brazylii!!!

Mecze sędziowali uczniowie: Norbert Jędrzejczak 2f, Jakub Pawlak 2c, Mateusz Jankowski 2f oraz prof. Ł. Kubzdyl.

Serdecznie dziękujemy Mateuszowi Kuczyńskiemu z 2f za wzorowe prowadzenie imprezy jako sędzia stolikowy.

Pragnę bardzo pochwalić zespoły: Nigerii – klasa 1d (w składzie jedna dziewczyna) oraz Belgii – klasa 1b za przygotowane stroje! Brawo, brawo i jeszcze raz brawo!!!!

Równolegle, w sali gimnastycznej, odbywał się turniej piłki siatkowej par mieszanych. Wystartowało 12 par, w tym trzy pary , w których grali nauczyciele: K. Kurek, K. Kubacki i Ł. Kubzdyl. Grano systemem brazylijskim, na małych boiskach. Grający sami sobie sędziowali i liczyli wynik. Była to również dobra lekcja przepisów tej gry.

Turniej wygrała para: Natalia Pietruch 2f i Mikołaj Siwierski 1b, przed Anną Dobrowolską 2e i Kostkiem Stacheckim 2a. Trzecie miejsce zajęła para: prof. K. Kubacki z Krzysztofem Michalakiem – 2e.

Serdecznie gratulujemy!

Zespół Nauczycieli Wychowania Fizycznego życzy wszystkim miłych i bezpiecznych wakacji!!!

Irena Linka

Zdjęcia autorstwa Oktawii Mikulskiej – 1b i Moniki Glabus – 2f