Sukces matematyczny klasy 1c

Od trzydziestu lat w krajach Europy Zachodniej organizowany jest Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Mathematiques sans frontieres”,  ma on charakter zawodów międzyklasowych. Pierwsza edycja została zorganizowana w roku 1989 między innymi przez Akademię w Strasburgu. Konkurs bardzo szybko zyskał dużą popularność.

Nasza szkoła już od kilku lat bierze udział we wspomnianym wcześniej konkursie. W tym roku możemy pochwalić się sukcesem, bowiem klasa 1c zajęła trzecie miejsce w regionie w kategorii klas pierwszych ponadgimnazjalnych. Uczniowie doskonale poradzili sobie z nietypowymi zadaniami, z których część była w języku angielskim. Umiejętnie rozdzielili zadania w grupie i wykazali się strategicznym myśleniem.

W piątek 7 czerwca 2019 przedstawiciele zwycięskiej klasy wzięli udział w gali rozdania nagród, która odbyła się na Wydziale Matematyki i Informatyki na UAM.

Gratulujemy sukcesu!

Małgorzata i Rafał Rożek20190607_111638