PRZEKRACZAMY GRANICE WYOBRAŹNI

W roku szkolnym 2016/2017 uczennice klasy 1a: Oliwia Kamińska, Maja Młynarczyk, Weronika Pawlak, Zuzanna Choremska, Danuta Jaroszyk uczestniczyły na Wydziale Fizyki  UAM w otwartych wykładach „Przekraczamy granice wyobraźni”, prowadzonych przez Prof.dr.hab. Henryka Szydłowskiego. Miały one na celu poznanie oraz zrozumienie współczesnej wiedzy, rewizji granic wyobrażni ukształtowanej przez praktykę życia codziennego, kulturę i szkolną wiedzę przyrodniczą. Na cały cykl złożyło się 15 wykładów o następującej tematyce: „Tajemnice atomu”, „Rzeczywistość wirtualna”, „Czy jest tylko jeden kosmos”. Osoby, które regularnie uczestniczyły w wykładach, zostały nagrodzone dyplomem potwierdzającym uczestnictwo.

Danuta Jaroszyk