Marysie – to medalowe dziewczyny!

Indywidualne biegi przełajowe, to jedna z ostatnich dyscyplin sportowych rozgrywanych w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej (Licealiady).  Zawody odbyły się 26 kwietnia 2016r., na poznańskiej Malcie. Dziewczęta startowały na dystansie 1500m, a chłopcy – 2000m, w różnych  zespołach wiekowych, tzn. urodzeni w 1997 stanowili  jedną grupę, a urodzeni w 1998 i 1999 roku – drugą.

III LO im. św. Jana Kantego miało reprezentować  17 biegaczy, jednak ostatecznie do startu przystąpiło dziewięcioro uczniów:  pięć dziewcząt i czterech chłopców!

Wszyscy uczestnicy biegów zasłużyli na słowa uznania, zwłaszcza, że tylko dwie Marysie trenują na co dzień tę dyscyplinę sportu!

Miło mi poinformować, że Marysia Gorczyca – uczennica klasy 3f –  w kategorii ,,rocznik 1997″ – zajęła I miejsce. Wygrała z przewagą ponad 100m nad rywalkami!

Marysia jest malutka, skromna, cichutka i gdyby nie jaskrawa opaska na głowie i czip, który ,,zapiszczał” przy mijaniu linii mety, to chyba nikt nie zauważyłby, że przybiegła jako pierwsza!!! To taki mały żart!

Marysia, oczywiście jest wielka duchem, zadziorna, wytrzymała. To jedna z najwspanialszych uczennic, jaką miałam przyjemność poznać i prowadzić  jako nauczycielka wf-u!

Druga nasza tegoroczna maturzystka, Zuzanna Kaczmarek z klasy 3b, zajęła miejsce piąte!

Drugi medal dla naszej szkoły zdobyła Marysia Pucek-Clausen – uczennica klasy 1b – w kategorii ,,rocznik 1998/1999″. Po zawodach powiedziała, że w końcowej fazie biegu popełniła ,,szkolny błąd” i dała się zaskoczyć rywalce, ale w przyszłym roku, na pewno na to nie pozwoli! Dodam, że Marysia była młodsza od pozostałych uczestniczek zawodów!

Pozostałe dziewczęta z naszej szkoły: Matra Walkowiak z kl. 2b, Asia Janasik z kl. 1e, Ola Turkot z kl. 1e, Dominika Piskorska z kl. 1e,  uplasowały się w drugiej dziesiątce!

Nasi chłopcy: David Solomon z kl. 2c, Robert Szymkowiak z kl. 2b, Janek Urbański z kl. 1a , Mateusz Wiera z kl. 1d,  startowali w kategorii ,,rocznik 1998/1999″ i uplasowali sie na początku drugiej dziesiątki.

Wielkie brawa dla wszystkich!

Opiekunem podczas zawodach była prof. Irena Linka.

Irena Linka

DSC_0467 DSC_0470 DSC_0471 DSC_0474 DSC_0475 DSC_0477 DSC_0480 DSC_0482 DSC_0486 DSC_0493 DSC_0495 DSC_0496 DSC_0498