„Książki naszych marzeń” – konkursowa etiuda uczniów klasy 2a

„Książki to także świat i to świat, który człowiek

sobie wybiera, a nie na który przychodzi.”

Wiesław Myśliwski, Traktat o łuskaniu fasoli

W myśl tych słów uczniowie klasy 2a przygotowali etiudę filmową promującą czytelnictwo w III Liceum Ogólnokształcącym. Dokonali wyboru 50 książek, które chcieliby przeczytać w najbliższym czasie. Sporządzili katalog arcydzieł literatury polskiej i światowej, podzielili się zadaniami: napisali scenariusz, w którym aż gęsto od fabuł i przedstawień stylizowanych na kreacje wyjęte z epok dawnych i wizji światów skonstruowanych zgodnie z konwencją SF. Nadto jeszcze – opracowali kadry, zmontowali dzieło i od kilkunastu dni szukali dla książek właściwego tła: snując się po korytarzach szkolnych i parkowych alejach, zaczytani, kartkowali ludzkie historie. Powiedzieć, że jestem z filmowego i literackiego przedsięwzięcia uczniów klasy 2a dumna – to mało.

Aleksandra Francuz