Konkurs literacki „Mazurek Dąbrowskiego. Co wiemy o naszym hymnie narodowym”.

Szanowni Państwo,

Międzynarodowe Targi Poznańskie serdecznie zapraszają uczniów Państwa szkoły, do udziału w konkursie literackim „Mazurek Dąbrowskiego. Co wiemy o naszym hymnie narodowym”.

Konkurs organizowany jest przez  Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i towarzyszy wydarzeniu XVI Poznańskie Spotkania Targowe – Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców, które odbywać się będzie w dniach 24-26 marca 2017 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Celem konkursu jest między innymi promocja literatury i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie ich gustów oraz preferencji czytelniczych, a także kształtowanie nawyków czynnego, samodzielnego udziału w kulturze.

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone książkami oraz dyplomami, a szkołę zgłaszającą ucznia do konkursu, wyróżnimy na stronie internetowej www.targiksiazki.pl

Przesyłamy Państwu zaproszenie do konkursu ze szczegółowymi informacjami, regulamin oraz kartę zgłoszeniową, z prośbą o promocję konkursu w Państwa placówce. Mamy nadzieję, że przy Państwa pomocy uda nam się zachęcić szerokie grono uczniów, do odkrywania na nowo treści hymnu narodowego i ujęcia swojego spojrzenia na temat Mazurka Dąbrowskiego w autorskiej wypowiedzi.

Wszystkie informacje na temat konkursu znajdą Państwo także na stronie:

www.targiksiazki.pl/pl/konkurs

Zespół Projektowy Targów Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców