Konkurs Chemiczny im. Ignacego Łukasiewicza – awans do finału!

Reprezentanci naszego liceum wzięli udział w zmaganiach w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza. Na zawody chemiczne przybyło ponad 200 uczniów szczególnie zainteresowanych chemią, reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z różnych zakątków Polski.

Z przyjemnością informuję, iż nasi uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniami konkursowymi. Do ścisłego finału konkursu zakwalifikowano aż 3 uczniów naszego liceum, są to:

Hubert Dudlik (kl. 3E)

Paweł Kucz (kl. 3E)

Milan Stanišić (kl. 3F)

W roku szkolnym 2017/2018 odbywa się jubileuszowa XXV edycja konkursu. Uczeń startujący w zawodach powinien mieć bardzo dobrze opanowane zagadnienia chemii ogólnej, nieorganicznej, organicznej, podstawowe typy obliczeń chemicznych oraz znać podstawy analizy jakościowej. Finał konkursu obejmuje część laboratoryjną i teoretyczną. Naszym chemikom serdecznie gratuluję i życzę powodzenia podczas etapu finałowego!

Rafał Polowczyk