Dzień Edukacji Narodowej

14 X dla naszego Liceum to nie tylko Dzień Edukacji Narodowej, ale także święto Patrona Szkoły –  św. Jana Kantego. Dla tych, którzy niedawno rozpoczęli naukę w naszej szkole, jest to dzień uroczystego ślubowania. Po przejściu okresu próby, od tej pory wchodzą w społeczność Szkoły już na dobre, składają zobowiązanie świadczenia całym swoim postępowaniem o wartościach przekazanych przez poprzednie pokolenia „trójkowiczów”. Obiecując pracę nad sobą, przyczynią się do zmiany świata na lepsze, w tym małym odcinku rzeczywistości jaki został im powierzony i zadany. Są to bardzo górnolotne słowa, ale taka właśnie była atmosfera tego podniosłego dnia, bo muszą być takie chwile w życiu każdej społeczności, by na nowo przypomnieć sobie do czego wspólnie chcemy dążyć i jakim wartościom służyć.  Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Pani Dyrektor z serdecznymi życzeniami zarówno dla pierwszoklasistów jaki i całego Grona Pedagogicznego i pracowników Szkoły. Następnie głos zabrał nowy przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Norbert Grzeżułkowski , po czym klasom drugim został przekazany sztandar Szkoły. W drugiej części uroczystości, tradycyjnie już, nastąpiło rozstrzygnięcie  Konkursu o Historii Szkoły i jej Patronie św. Janie Kantym. Tym razem rywalizowały ze sobą zespoły klasowe złożone z uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów ze wstępnego testu. A byli to:

z klasy 1 a – Przemysław Baranek, Zofia Napiontek, Natalia Przybylska,

Z klasy 1b – Zuzanna Łukomska, Tobiasz Dworak, Izabella Czumałowska,

Z klasy 1c – Stanisław Paluszak, Patryk Ziehlke, Jan Iwaszkiewicz – Rudoszański

Z klasy 1d – Maja Smaglewska, Joanna Tutak, Karolina Janiszewska

Z klasy 1e – Gabriela Kwiatkowska, Weronika Sabaturska, Agata Jewuła

Z klasy 1f –Maja Babiaczyk, Wiktoria Turek, Stanisław Letkiewicza

W tegorocznym konkursie zwyciężyła klasa 1b, a zaraz za nią uplasowały się 1e i 1f. Gratulujemy wszystkim uczestnikom finału, bo wykazali się niemałą wiedzą, tak, że z dużą skrupulatnością trzeba było oceniać odpowiedzi, by wyłonić najlepszych.

Wszystkie klasy otrzymały słodki upominek, z myślą, by życie szkolne przyniosło im nie tylko trudy, ale i słodycz wspólnego pokonywania tych trudności, zgodnie z hasłem Szkoły „Per aspera ad astra”. Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru  pod dyrekcją Jacka Zająca, wzbogacony już o nowych członków z klas pierwszych. Zdjęcia niech dopowiedzą resztę.

zdjecie9070img_20161014_10124320161014_10093220161014_10302320161014_105524psx_20161016_205729psx_20161016_210004