Home
Brąz w Tenisie Stołowym

Brązowy medal w Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej naszych dziewcząt!

Zawody licealiady w tenisie stołowym dziewcząt w roku szkolnym 2013/2014 przebiegały etapowo. Pierwszy etap odbył się 16 października w VI LO. Tego dnia udało nam się pokonać XX LO (4:0) i VI LO (4:1). Do kolejnego etapu awansowałyśmy jako tryumfatorki pierwszej rundy. Następna odsłona zawodów odbyła się 7 listopada, tym razem w V LO. Ten etap również przyniósł nam dwa zwycięstwa. Z ZSZ nr 6 (4:2) i z gospodyniami turnieju (4:1). Awansowałyśmy do finału z pierwszego miejsca!

Rozgrywki finałowe odbyły się 20 listopada w Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi Nr 3. W półfinale, tak jak przed rokiem, zmierzyłyśmy się z VIII LO. Niestety, w tym roku przegrałyśmy 1:4. Pozostał nam zatem mecz o brązowy medal, znowu z ZSZ nr 6. Tak jak w drugim etapie zawodów, wygrałyśmy 4:1. Pozostało nam cieszyć się z trzeciego miejsca. W nagrodę otrzymałyśmy brązowe medale, puchar oraz drobne upominki.

Trochę żal półfinałowej porażki, zwłaszcza że miałyśmy szansę zagrać w finale, w którym XI LO wygrało z VIII LO 4:2.

Przez cały cykl zawodów startowałyśmy pod czujnym okiem niezastąpionego trenera – profesora Krzysztofa Kubackiego.