Home
Asia Pawłowska trzecia na Mistrzostwach Polski!

28.04-30.04. 2016r. w Zabrzu, na obiektach sportowych MOSIR-u, odbył się I Festiwal Sportów Gimnastycznych w Polsce. Festiwal był jednocześnie Mistrzostwami Polski Seniorów w Gimnastyce Sportowej, Akrobatyce Sportowej oraz Gimnastyce Artystycznej. Podczas zawodów dyscypliny takie, jak: skok przez stół, kozioł, ćwiczenia na drążkach, równoważni czy kółkach przeplatały skoki na trampolinie, ścieżce oraz układy akrobatyki sportowej i artystycznej.

Nasza uczennica z klasy 2e – Joanna Pawłowska – zawodniczka AZS AWF Poznań  zajęła 3 miejsce w klasie Mistrzowskiej w skokach na trampolinie. Był to jej jeden z pierwszych startów w najwyższej klasie wiekowej, czyli seniorkach. Wynik Asi liczył się do klasyfikacji drużynowej kobiet, które zdobyły w Mistrzostwach – medal srebrny!

Brawo Asia! Brawo drużyna Asi!

Dodam, że w każdej grupie wiekowej na podium znalazł się zawodnik z AZS-AWF Poznań, co dało kolejny raz pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej. Zawodnicy z Poznania zdobyli łącznie 11 medali.