KOMUNIKAT Nr 9 DYREKTORA SZKOŁY

z dn. 07.11.2014r.

w sprawie organizacji próbnej matury Operon, próbnej matury CKE, próbnej matury SNM.

1) Próbne egzaminy maturalne organizowane przez szkołę są obowiązkowe dla wszystkich maturzystów. Nieobecność na egzaminach maturalnych może być usprawiedliwiona przez dyrektora szkoły wyłącznie na podstawie zwolnienia lekarskiego lub innego szczególnego zdarzenia losowego. Uczniowie nieobecni z powodu choroby lub innego szczególnego zdarzenia losowego mają obowiązek przystąpienia do próby w terminie dodatkowym uzgodnionym z nauczycielem przedmiotu.

W dniach próbnych egzaminów maturalnych organizowanych przez szkołę uczniowie klas maturalnych nie odbywają planowych zajęć lekcyjnych, natomiast uczniowie klas pierwszych i drugich odbywają zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zgodnie z planem lekcyjnym i planem zastępstw.

Nauczyciele mają obowiązek zaplanowania swoich zadań dydaktycznych, dostosowując je do podanych niżej terminów, biorąc pod uwagę sprawną poprawę próbnych arkuszy egzaminacyjnych oraz przygotowanie sprawozdań dla dyrektora szkoły zawierających rekomendacje do dalszej pracy (terminy poprawy i przygotowania sprawozdań zostaną podane do 14.11.2014r. w komunikacie dyrektora szkoły).

2) Próbne egzaminy maturalne –OPERON – odbędą się w szkole w następujących terminach:

– 25.11.2014r. (wtorek) – godz. 9.00 – j.polski – poziom podstawowy, godz.14.00 – j.polski- poziom rozszerzony,

-26.11.2014r.(środa) – godz. 9.00 – matematyka – poziom podstawowy, godz.14.00 – matematyka- poziom rozszerzony,

-27.11.2014r.(czwartek) – godz. 9.00 – j.obce (angielski, niemiecki) -poziom podstawowy, godz.14.00 – j.obce (angielski, niemiecki) – poziom rozszerzony,

-28.11.2014r.(piątek) – egzaminy na poziomie rozszerzonym z wybranych przedmiotów: godz. 9.00 – historia, fizyka, biologia, godz. 13.00 – geografia, chemia, wos.

Szczegółowy harmonogram zawierający sale dydaktyczne, w których przeprowadzane będą próbne egzaminy OKE, oraz wykaz nauczycieli nadzorujących egzaminy zostanie podany do 14.11.2014r. przez wicedyrektora szkoły.

3) Próbne egzaminy maturalne –CKE – odbędą się w szkole w następujących terminach:

– 15.12.2014r. (poniedziałek) – j.polski – poziom podstawowy,

-16.12.2014r. (wtorek) – matematyka – poziom podstawowy,

-17.12.2014r. (środa)– j.obce (angielski, niemiecki) -poziom podstawowy,

-18.12.2014r.(czwartek) – egzaminy na poziomie rozszerzonym z wybranych przedmiotów: przed południem -matematyka, historia, biologia, po południu -wos, fizyka, chemia,

-19.12.2014r. (piątek)– egzaminy na poziomie rozszerzonym z wybranych przedmiotów: godz. 8.00 – j.polski, geografia, godz. 11.30 – j.obce (angielski, niemiecki).

Szczegółowy harmonogram zawierający sale dydaktyczne, w których przeprowadzane będą próbne egzaminy CKE, oraz wykaz nauczycieli nadzorujących egzaminy zostanie podany w grudniu 2014r. przez wicedyrektora szkoły.

W związku z wyznaczeniem terminów próbnych egzaminów maturalnych przez CKE w grudniu 2014r. zaistniała konieczność zmiany organizacji spotkań opłatkowych dla uczniów klas trzecich (uczniowie klas trzecich nie będą uczestniczyli w spotkaniach opłatkowych klasowych i szkolnym w dniu 19 grudnia 2014r. ; wszyscy maturzyści mogą przybyć do auli szkolnej na spotkania opłatkowe z nauczycielami i absolwentami szkoły w dniu 18 grudnia o godz. 17.30).

4) Próbne egzaminy maturalne organizowane przy współpracy ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Matematyki – odbędą się w szkole w następującym terminie:

9 stycznia 2015r. – godz. 8.00 – matematyka – poziom podstawowy , godz. 12.00 – matematyka – poziom rozszerzony.

Poznań, 07.11.2014r.

Katarzyna Kordus