Asy i fizycy

Że „ Fizyka jest ciekawa” uwierzyły „Asy Kompetencji”.

19 kwietnia panie profesor Emilia Misch i Małgorzata Rożek zorganizowały wspólne spotkanie uczestników dwóch szkolnych projektów: „Fizyka jest ciekawa” i „As Kompetencji”. Spotkanie miało charakter pokazu dotyczącego tematu „Fale”, którym niezależnie od siebie zajmują się obie grupy. Grupa uczniów z klas matematycznych 2a i 2c przygotowała prezentację o falach, wzbogaconą o doświadczenia z kamertonami, skakanką (prosty, a jakże efektowny pokaz, dzięki któremu już wiemy co to węzły i strzałki w fali) oraz podgrzewanymi rurami wydającymi dźwięki.

Oto relacja Darii z klasy 2e, która reprezentuje grupę „As Kompetencji”, będącą odbiorcą pokazu:

Nasi koledzy „ścisłowcy” przybliżyli nam w swojej prezentacji czym jest fala mechaniczna, jakie są jej rodzaje, jak powstaje i krótko ją scharakteryzowali. Mogliśmy nie tylko podziwiać doświadczenia fizyczne specjalnie dla nas przygotowane, ale też sami mogliśmy brać w nich czynny udział. „Śpiewająca rura” – to było coś… prawie jak czary! Doceniamy wkład pracy naszych kolegów fizyków. Zarówno strona merytoryczna jak i humorystyczny komentarz bardzo przypadły nam do gustu. Mamy nadzieję, że nie będzie to jedyne tego typu spotkanie. Wiele się nauczyliśmy, a nabytą wiedzę postaramy się wykorzystać pracując nad własnym projektem.